• Jasełka szkolne🎄❤️🎄

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i radości każdego dnia. Niech Boże Narodzenie przyniesie wiele uśmiechów oraz niezapomniane chwile spędzone w gronie najbliższych. Wesołych Świąt.

• ❄️❄️„Dwie Dorotki i Pani Zima”❄️❄️

• W dniu 4 grudnia 2023r. Biblioteka Publiczna w Zaborowie zorganizowała dla dzieci ze szkoły podstawowej spektakl teatralny pt.: „Dwie Dorotki i Pani Zima” w wykonaniu „Krak-Art” z Krakowa. Była to adaptacja baśni braci Grimm, znanej też pod tytułem „Pani Zima”. Spektakl uczy, że człowiek dobry, uczynny i pracowity w przeciwieństwie do leniwego i chciwego, może być szczodrze wynagrodzony przez los.

Serdecznie dziękuję dzieciom za aktywny udział, wszystkim paniom opiekunkom za obecność, a Pani dyrektor za udostępnienie sali gimnastycznej na czas przedstawienia.

• 🌲Kiermasz świąteczny🎄🎁

• Dzisiaj odbył się kiermasz świąteczny, organizowany przez naszą szkołę. Uczniowie prezentowali własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w tą inicjatywę

• 🎵🔊Filharmonii Mobilna🎻🎹

• Dziś odwiedziła nas Filharmonia Mobilna, niosąc ze sobą dźwięki historii i dumy narodowej! Razem przespacerowaliśmy się przez pieśni niepodległościowe, oddając hołd bohaterom, którzy kształtowali naszą wolność.

Odsłuchaliśmy hymnu, Warszawianki, poznaliśmy historię Marszałka Piłsudskiego i legionów. Wraz z instrumentami muzycznymi przeszliśmy przez epoki, od strun werbla po delikatne dźwięki skrzypiec i pianina.

Dziękujemy Filharmonii Mobilnej.pl za magiczny dzień pełen muzyki i patriotyzmu!

• 🎉Radujemy się, bawimy, życzliwością się dzielimy!

• W dawnych czasach, pod koniec każdego roku, kiedy dni stawały się krótsze a wieczory dłuższe, chłopcy i dziewczyny zbierali się , aby wspólnie bawić się. Wróżenie w andrzejkowy wieczór to przede wszystkim dobra zabawa i właśnie do takiej wspólnej zabawy dzisiaj zaprosiliśmy nasze dzieci.

• Konkurs poezji dziecięcej "Wesołe wiersze i śmieszne piosenki,,

• 14 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Czudcu odbył się konkurs poezji dziecięcej "Wesołe wiersze i śmieszne piosenki,, - etap środowiskowy. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele z kl.I,II i III. Laureatką konkursu została Weronika Polek z kl. II, która zakwalifikowała się do konkursu rejonowego w Tyczynie. Trzymamy kciuki za Weronikę

• 🐻 Dzień Pluszowego Misia 🐻

Dziś świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Były wspólne zabawy przy muzyce, zabawy z chustą animacyjną i piłeczkami, historia święta oraz ciekawostki przygotowane przez pracowników biblioteki; szkolną R. Czech oraz D.Goleś z Filii Biblioteki w Czudcu.

Były też przysmaki...nie tylko misie je uwielbiają.

• Listopadowy żal w muzyce

• Listopadowy żal w muzyce - to kolejny miesiąc, emocja i sztuka w projekcie „Sztuka emocji”. Uczniowie klasy V dowiedzieli się czym jest uczucie żalu, kiedy żałujemy, kiedy pojawia się w nas żal oraz co nam daje poczucie żalu do siebie i drugiej osoby. Zadaniem każdego było wypisanie tego czego jest mu żal, po to, aby każdy z nich dowiedział się co dla niego ma największą wartość. Następnie wysłuchali kilka utworów znanych wykonawców takich jak Mozart, Edyta Geppert, Czesław Niemen, Julia Kamińska, Stan Borys i dokonali ich interpretacji. Na koniec jedna grupa uczniów wykonała projekt instrumentu żalu, a grupa druga napisała krótki tekst piosenki o żalu.

• W krainie baśni👸🧙‍♀️🧜‍♀️🧞💃🕺

• W dniu 24 listopada bibliotekę odwiedziła klasa II ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Zajęcia zaczęły się od inscenizacji baśni pt.: „Calineczka” a następnie bawiliśmy się w zabawę jaki to tytuł?, bajkowe zagadki, chochlik w tytule oraz układaliśmy baśniowe puzzle, rozpoznawaliśmy rekwizyty z koszyczka, rozwiązywaliśmy bajkową krzyżówkę. Na zakończenie uczestnicy zajęć wzięli udział w zabawie „pomagamy Kopciuszkowi”, rozwijającej sprawność manualną.

Dziękuję dzieciom oraz Pani Elżbiecie Szeli za udział w spotkaniu.

• Cook Book🤗🌯🥙🥒🥩

• Cook Book - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny. Listopadowe zadanie wykonane - dzieci z klasy 2 wykonały 'tortilla roll ups', poznały i utrwaliły słownictwo - było pysznie

• Dzień życzliwości

• Radujemy się, bawimy, życzliwością się dzielimy! W dawnych czasach, pod koniec każdego roku, kiedy dni stawały się krótsze a wieczory dłuższe, chłopcy i dziewczyny zbierali się , aby wspólnie bawić się. Wróżenie w andrzejkowy wieczór to przede wszystkim dobra zabawa i właśnie do takiej wspólnej zabawy dzisiaj zaprosiliśmy nasze dzieci.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada został ustanowiony Światowym Dniem Pluszowego Misia. „Nie obejdzie się bez misia…” pisała w wierszu Maria Czerkawska, a Miś Uszatek śpiewał, że „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”.Dziś świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Były wspólne zabawy przy muzyce, w kole z chustą animacyjną i piłeczkami oraz ciekawostki, historia święta przygotowane przez pracowników biblioteki; szkolną R. Czech oraz D.Goleś z Filii Biblioteki w Czudcu. Były też przysmaki...nie tylko misie je uwielbiają.

• Nagrody rozdano...

• Oto nagrodzeni uczniowie klasy trzeciej, którzy opracowywali w projekcie materiały logopedów szkolnych pani B. Piórek I p. J. Wilusz.

• X KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

• X KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W WYŻNEM za nami. Naszą szkołę reprezentowały trzy solistki Amelka Karkut, Milenka Rykała orza Madzia Lis. Konkurs ma na celu promowanie wartości patriotycznych i historycznych wśród młodego pokolenia. Dla młodych artystów jest to również okazją do sprawdzenia swoich predyspozycji scenicznych oraz umiejętności wokalnych.